Cr Navigator
Modna Kompania
2009-05-05 MP
Modna Kompania
Kompania Piwowarska zorganizowała już po raz czwarty ekologiczną imprezę „zielona szafa”, w ramach której wszystkie pracujące w firmie panie i ich koleżanki wymieniały się nieużywanymi już ubraniami.

„Zielona szafa” to impreza promująca „drugi obieg” ubrań wśród pań pracujących w Kompanii Piwowarskiej. W tym roku odbyła się w Centrum Wycieczkowym LECHa, a biletem wstępu na "Zieloną szafę" było przyniesienie minimum jednego ciucha na wymianę. Ubrania i dodatki trafiały do wspólnej puli, a potem następowała wielka wymiana, mierzenie i polowanie na ubrania. Nie zabrakło także fotografa, u którego można było wykonać profesjonalną sesję zdjęciową w nowo upolowanych ciuchach.
Zgodnie z założeniami „Zielonej szafy”: żadna rzecz nie może się zmarnować, każda musi trafić do drugiego obiegu. Dlatego pula pozostałych po imprezie rzeczy trafiła do Fundacji Pomocy Samotnej Matce w Poznaniu.
Zielona Szafa jest elementem realizowanego przez Kompanię, kompleksowego projektu ekologicznego dla pracowników. To pierwsza taka impreza w Polsce, realizowana pod szyldem ekologii, a wspierana przez dużą firmę.