Cr Navigator
Atrium Plejada z całodobowym punktem odbioru elektrośmieci
2017-02-02
Atrium Plejada z całodobowym punktem odbioru elektrośmieci
W ramach współpracy z ElektroEko przy Atrium Plejada został uruchomiony całodobowy punkt zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 
Osoby, które posiadają zużyte sprzęty o dużych gabarytach, mogą skorzystać z bezpłatnej usługi zamówienia odbioru bezpośrednio z domu. 

Elektrośmieci to wszystkie popsute, od dawna nieużywane i niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne działające na prąd lub na baterie, np. zepsute komputery, zabawki elektryczne i gadżety elektroniczne. Atrium Plejada udostępniło punkt zbierania zużytych sprzętów 24 godziny na dobę. W 2016 roku taka usługa była dostępna tylko w soboty. Teraz,w ramach umowy z ElektroEko, do centrum handlowego będzie można przynieść zużyte sprzęty elektroniczne o dowolnej porze dnia i nocy. Specjalny pojemnik znajduje się na terenie parkingu przy Atrium Plejada. 
 
Dodatkowo, w przypadku posiadania dużego sprzętu AGD takiego jak pralka, lodówka, kuchenka czy duży telewizor, istnieje możliwość zamówienia odbioru zużytego sprzętu bezpośrednio z domu. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 32 750 60 60 lub skorzystać z formularza na stronie http://elektrosmieci.pl/odbioryelektrosmieci-z-domu. Bez względu na lokalizację, piętro, na którym znajduje się mieszkanie, czy wielkość i wagę sprzętu, usługa jest bezpłatna.
 
- Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie natury bezpośrednio zanieczyszczają środowisko stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Nasi klienci coraz bardziej są świadomi zagrożeń wynikających z nieodpowiedniej utylizacji sprzętu elektronicznego i coraz częściej korzystają z punktów odbioru elektroodpadów. Dzięki specjalnemu pojemnikowi dostępnemu przez całą dobę przy naszym centrum handlowym, mieszkańcy Bytomia i okolic mogą wyrzucać zużyty sprzęt w dowolnym dniu o dowolnej porze – powiedziała Joanna Plata, dyrektor Centrum Handlowego Atrium Plejada. 
 
Szczegółowe informacje na temat oferty Centrum Handlowego Atrium Plejada można znaleźć na stronie www.atrium-plejada.pl