Cr Navigator
Budując biznes zacznij od wartości
2017-03-10
Budując biznes zacznij od wartości
 Przeczytaj i sprawdź jak to robią najlepsi na rynku!
Marketing wartości to nie tylko dostarczanie wartości dla Klienta firmy, ale również tworzenie wartości wewnątrz organizacji i oferowanie ich społeczeństwu.
 
Inspirujące historie polskich firm, które wierzą, że biznes ma do spełnienia ważniejsze zadanie niż tylko zarabianie pieniędzy, a człowiek stanowi w nim największą wartość. 
 
Czy celem firmy jest tylko i wyłącznie zysk? Czy firmy istnieją tylko po to, by mieć przychody i tworzyć kolejne produkty i usługi? Czy pracownik powinien zajmować się wyłącznie pracą i zarobkiem?  Czy dziś na te pytania na pewno można odpowiedzieć tylko "TAK"?

Takie myślenie biznesowe, choć nadal funkcjonuje, coraz częściej wypierane jest przez model zarządzania firmą w oparciu o wartości. Dzieje się tak nie tylko na poziomie zewnętrznego wizerunku, który wpływa na przychody firmy, ale także na wewnętrznym poziomie organizacji – gdzie wszyscy pracownicy, angażując się w działalność firmy, zmieniają świat na lepsze. Robią to, bo wierzą, że biznes ma do spełnienia ważniejsze zadanie niż tylko zarabianie pieniędzy, a człowiek stanowi w nim największą wartość.

Łatwo znaleźć firmy, które chwalą się wartościami. Przedstawiają je w formie manifestów na ścianach i publikują na stronach internetowych. Często to tylko iluzja... W swojej książce Marketing wartości Justyna Bakalarska prezentuje doświadczenia firm, które nie tylko o tym mówią, ale naprawdę tak działają – w oparciu o nowe modele zarządzania, wrażliwość społeczną i ideę marketingu wartości.

Ta książka to solidna dawka wiedzy, w której ukazane są procesy i zmiany społeczne prowadzące do nowego oblicza biznesu. Wiedza ta poparta jest inspirującymi przykładami i rozmowami z przedsiębiorcami, którzy w swoim biznesie postawili na wartości. Rozmowy te jasno pokazują, że firmy mogą być z jednej strony organizacjami dzielącymi się z otoczeniem tym, co mają najlepszego, a z drugiej – mogą doskonale radzić sobie na rynku.
 
Wybrane wypowiedzi:
Głównym i najważniejszym celem prowadzenia działalności gospodarczej jest tak naprawdę zmiana świata na lepsze – przez dostarczanie produktów i usług, które są pokłosiem obserwacji problemów społecznych.
Marek Śliboda
 
Wystarczy rozejrzeć się wokół i odkryć, co jest najbardziej potrzebne. Trzeba znaleźć coś prostego, co jesteśmy w stanie zrobić niewielkimi siłami, ale razem z ludźmi, którzy potrzebują pomocy.
Andrzej Blikle
 
Codziennie szukamy inicjatyw, które sprawią, że świat będzie stawał się lepszy. Przez to, że angażujemy się w dane działania, do nas też coś wraca, stajemy się lepsi.
Artur Nowak-Gocławski
 
Róbmy rzeczy, które zmieniają świat. Każdego dnia zmieniajmy rzeczywistość wokół nas. To jest naprawdę proste.
Michał Nowak
 
Przedsiębiorcy chcą zmieniać świat. Zachęcam zatem: zmieniajmy go! Bo zmienianie świata nie polega tylko na tym, że trzeba od razu wysłać rakietę na orbitę. Każde nawet najmniejsze działanie, które ma na celu zmianę na lepsze czy pomoc innym, jest dobre i wartościowe.
Szymon Kosiński
 
Założenie, że człowiek jest ważniejszy niż jakikolwiek inny sens istnienia organizacji, niesie ze sobą daleko idące konsekwencje w praktyce zarządzania.
Antoni Wojtulewicz
 
Liczymy na to, że swoimi działaniami będziemy wywierać realny nacisk na tych, którzy działają według innej logiki.
Beata Charycka
 
kupując tę książkę – pomagasz!
W duchu marketingu wartości i inicjatywy "Marketing Pomaga" nasze Wydawnictwo razem z Autorką wspiera Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Ty także możesz pomóc – z każdego sprzedanego egzemplarza przekazujemy 2 zł na pomoc osobom chorym na stwardnienie rozsiane.

 
Justyna Bakalarska
Dziennikarz, trener, specjalista ds. komunikacji, marketingu i nowych mediów. Entuzjastka marketingu wartości. Od kilku lat związana z uczelnią Collegium Civitas, gdzie prowadzi wykłady z zakresu marketingu i nowych mediów. Obecnie pełni funkcję redaktora w magazynie Marketer+ oraz prowadzi własną firmę specjalizującą się w komunikacji marketingowej.
 
Partner merytoryczny: Collegium Civitas
Patronat medialny: Marketer+, NowyMarketing, PRoto, Think Tank, SocialPress, BRIEF, Be Navigator.
 
Książka w sprzedaży na www.slowaimysli.pl oraz w najlepszych księgarniach w całej Polsce.