Cr Navigator
Carrefour i Caritas razem na Wielkanoc!
2017-03-23
Carrefour i Caritas razem na Wielkanoc!
Ponad 60 sklepów sieci Carrefour dołączyło do akcji Caritas „Tak, POMAGAM!”.
W ramach tej inicjatywy już 24 i 25 marca Caritas Polska i Caritas diecezjalne zorganizują dwunastą zbiórkę żywności w wybranych hiper- i supermarketach sieci Carrefour. Z przekazanych produktów placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych rodzin.
 
Święta Wielkiejnocy to wyjątkowy czas, w trakcie którego nie można zapominać o najbardziej potrzebujących. Warto szczególnie wtedy pokazać ludziom, którzy z różnych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że ktoś o nich pamięta. W tak wyjątkowych dniach nikt nie powinien być głodny. Z myślą o najbardziej potrzebujących Caritas już po raz dwunasty organizuje wielkanocną zbiórkę żywności, odbywającą się pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. 
 
Produkty zebrane podczas zbiórki w sklepach Carrefour trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Podczas wielkanocnej zbiórki, która zostanie przeprowadzona w sklepach sieci Carrefour Polska, wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki.
 
W tym roku akcję wsparło ponad sześćdziesiąt sklepów sieci Carrefour z całego kraju, m.in. z takich miast jak Warszawa, Radom, Dąbrowa Górnicza, Sandomierz, Sopot czy Łódź. Wielkanocna zbiórka żywności odbędzie się w najbliższy piątek, w godzinach 12:00 - 20:00 oraz w sobotę od godziny 10:00 do zamknięcia sklepu. 
 
Warto podkreślić, że Carrefour Polska od wielu lat współpracuje z Caritas Polska. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Fundację Carrefour, wspólnie zrealizowano program skierowany do dzieci „Dożywianie z Carrefour”. Na trzyletnią realizację programu przeznaczono 3 ml 450 tys. złotych i wydano ponad 600 tys. posiłków.