Cr Navigator
Akcja ekologiczna Carrefour Polska  – „Odbierz sadzonkę! Zielona lekcja”
2017-05-15
Akcja ekologiczna Carrefour Polska – „Odbierz sadzonkę! Zielona lekcja”
 Carrefour Polska zainicjował wyjątkową lekcję ekologii dla najmłodszych. 
Z okazji Dnia Ziemi przekazał trzem placówkom oświatowym 500 sadzonek kwiatów. Celem akcji o nazwie „Odbierz sadzonkę! Zielona lekcja” była promocja bioróżnorodności wśród dzieci. 
 
Z okazji Dnia Ziemi Carrefour Polska zainicjował ciekawą akcję edukacyjną o nazwie „Obierz sadzonkę! Zielona lekcja”.  Jej celem była promocja ochrony bioróżnorodności wśród dzieci, a także nawiązanie relacji z placówkami edukacyjnymi i wsparcie partnerów. W inicjatywie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 312 w Warszawie im. Ewy Szelburg-Zarembiny, Przedszkola „Małe Sówki” w Legionowie oraz Przedszkola nr 348 w Warszawie. Placówkom tym przekazano aż 500 sadzonek bratków i begonii.  Dzieci w ramach akcji „Odbierz sadzonkę! Zielona lekcja” wzięły udział w mini warsztatach, a następnie wspólnie z opiekunami zasadziły sadzonki na terenie placówek 
i stworzyły własne ogródki. 
 
Carrefour od wielu lat angażuje się w inicjatywy mające na celu propagowanie ochrony środowiska naturalnego. Tylko w pierwszym kwartale 2017 r. Carrefour zaangażował się w kilka akcji ekologicznych. Sieć włączyła się w inicjatywę „Godzina dla Ziemi”, w ramach której m.in. wyłączono część neonów i logotypów na elewacji sklepów. Carrefour przygotował również akcję edukacyjną dla swoich pracowników z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów, a w ramach inicjatywy „STOP Deforestacji” sieć handlowa zachęcała do ograniczenia zużycia papieru w miejscu pracy. Ponadto, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Carrefour we współpracy z SUEZ Polska przygotował dla swoich klientów niespodziankę – osoby, które w tym dniu przyniosły do hipermarketu makulaturę otrzymały za darmo sadzonkę drzewa lub ozdobnej rośliny doniczkowej. 
 
Firma wprowadziła również wiele rozwiązań proekologicznych w swojej działalności biznesowej. Carrefour podjął globalny wysiłek na rzecz klimatu, zobowiązując się do ograniczenia emisji CO2 o 40% do 2025 r. oraz o 70% do 2050 r., w porównaniu z poziomem z 2010 r. Aby tego dokonać, sieć planuje ograniczenie zużycia energii o 30% do 2025 r. Cel ten jest zrealizowany m.in. dzięki zastosowaniu energooszczędnego oświetlenia LED, wprowadzeniu przyjaznego środowisku systemu chłodniczego, wykorzystującego CO2, czy też wymianę starych central klimatycznych na centrale wykorzystujące rekuperację, pompy ciepła i geotermię.