Cr Navigator
Pracownicy MetLife wspierają budowę hostelu dla młodych osób po terapiach uzależnień
2017-05-26
Pracownicy MetLife wspierają budowę hostelu dla młodych osób po terapiach uzależnień
 Ponad 40 pracowników MetLife weźmie udział w akcji wolontariatu pracowniczego na placu budowy w podwarszawskim Legionowie. Jako wolontariusze pomogą budować hostel dla młodych osób po terapiach uzależnień. Akcja odbędzie się w ramach Tygodnia Aktywności Społecznej, który MetLife po raz kolejny organizuje we współpracy z Fundacją Habitat for Humanity Poland.
Celem akcji będzie pomoc w pracach wykończeniowych w Młodzieżowym Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego, innowacyjnym ośrodku, który powstaje z inicjatywy Fundacji „Pasja Życia”. Ośrodek będzie pełnić dwojaką funkcję: z jednej strony usamodzielniać młodych ludzi, którzy ukończyli terapie uzależnień, a z drugiej prowadzić profilaktykę uzależnień wśród młodzieży. Osoby po terapiach będą mieszkać w części hostelowej i z pomocą specjalistów przygotowywać się do samodzielnego życia. W powrocie do społeczeństwa będzie im pomagać fakt, że część użytkowa będzie mieć charakter otwarty – znajdą się w niej poradnia psychologiczna oraz przestrzenie do rozwijania talentów i zainteresowań, m.in. sala sportowa, studio nagrań i pracownia komputerowa.

Akcja wolontariatu pracowniczego odbędzie się między 24 a 29 maja w ramach Tygodnia Aktywności Społecznej i jest jednym z działań MetLife z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Prace na placu budowy w Legionowie poprowadzi Fundacja Habitat for Humanity Poland – organizacja pozarządowa, która od 25 lat pomaga osobom w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Będzie to kolejna wspólna akcja MetLife i Fundacji Habitat for Humanity Poland, po tym jak w zeszłym roku ponad 70 pracowników firmy zaangażowało się w budowę mieszkań treningowych dla absolwentów młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Warszawie.

Izabela Ptaszyńska, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji, MetLife: Powodzenie takich akcji jak Tydzień Aktywności Społecznej zależy od zaangażowania wolontariuszy. Cieszymy się, że dzięki Fundacji Habitat for Humanity Poland i Fundacji MetLife, która sfinansowała Tydzień Aktywności Społecznej, pracownicy MetLife po raz kolejny będą mieli okazję udzielić wsparcia i zrobić coś dla innych. 
 
Magdalena Ruszkowska-Cieślak, Dyrektor Fundacji Habitat for Humanity Poland: Cieszymy się, że możemy już drugi rok współpracować z MetLife. Dzięki inicjatywom takim jak Tydzień Aktywności Społecznej łatwiej jest nam realizować misję Habitat Poland: budować domy, społeczności i modelowe rozwiązania mieszkaniowe. 

Źródło: informacja prasowa