Cr Navigator
I edycja Digital Imagination Challenge
2017-05-30
I edycja Digital Imagination Challenge
UPC i Liberty Global, zapraszają do programu na najlepsze innowacje wykorzystujące siłę technologii, aby sprostać wyzwaniom społeczeństwa.
  • Program Digital Imagination  ma na celu wypracowanie cyfrowych rozwiązań dla kluczowych wyzwań społecznych w Polsce
  • Od 13 czerwca, przez trzy miesiące, będzie można przystąpić do programu i zgłosić swój autorski projekt 
  • Zwycięzcy Digital Imagination Challenge otrzymają nagrody pieniężne o łączne wartości 70 000 zł, mentoring oraz promocję 
Digital Imagination Challenge to program organizowany przez UPC Polska i spółkę-matkę – Liberty Global, którego celem jest opracowanie rozwiązań przy wykorzystaniu technologii cyfrowych dla kluczowych wyzwań społecznych w Polsce. 
 
Założeniem Digital Imagination Challenge jest zaangażowanie społeczeństwa do tworzenia projektów, które mogą realnie wpłynąć na poprawę jakości życia. Uczestnicy programu będą mieli możliwość zmierzenia się z kluczowymi dla Polski wyzwaniami społecznymi przy wykorzystaniu najnowszych technologii cyfrowych. Program skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą kształtować społeczeństwo przyszłości, w tym m.in. do polskich startupów oraz przedsiębiorstw, a także studentów i młodzieży.  Wśród partnerów i ekspertów programu znaleźli się przedstawiciele władz państwowych, świata nauki, biznesu i mediów.
 
- Uważamy, że siła technologii cyfrowych stymuluje pozytywne zmiany społeczne i każdy może przyczynić się do wypracowania rozwiązań, które zmienią na lepsze jakość życia lokalnych społeczności - mówi Frans-Willem de Kloet, prezes zarządu UPC Polska.

 
Polskie społeczeństwo wybierze najważniejsze wyzwania społeczne 
 
30 maja na podstronie dedykowanej programowi Digital Imagination Challenge w portalu Onet.pl (www.digitalimagination.onet.pl), uruchomione zostało głosowanie w którym internauci wybiorą ich zdaniem trzy najistotniejsze z sześciu wcześniej zdefiniowanych wyzwań społecznych. Wśród wyzwań wskazanych przez ekspertów programu, jako najbardziej istotne dla Polski, znalazły się:
 
wykluczenie cyfrowe, 
monitorowanie stanu zdrowia, 
wybór ścieżki kariery, 
bezpieczeństwo w sieci, 
smart living oraz 
rozwijanie kreatywności cyfrowej wśród dzieci.
 
W gronie ekspertów programu są: Kamil Adamczyk, prezes Inteliclinic, dr Dominik Batorski, socjolog; dr Bartosz Gonczarek, prezes Explain Everything; Natalia Hatalska, analityk trendów; Magda Jagieło, head of business development w Startup Poland; Artur Kurasiński, bloger technologiczny; Vadim Makarenko, szef działu danych w Gazecie Wyborczej, profesor Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej,  Anna Putts, head of marketing communication UPC w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Karolina Stawińska z Kairos Society.
 
Cyfrowe innowacje w odpowiedzi na wyzwania społeczne
 
W połowie czerwca opublikowane zostaną wyniki głosowania na 3 najważniejsze wyzwania społeczne w Polsce i rozpocznie się 3 miesięczny okres, w którym każdy będzie mógł przystąpić do programu i zgłosić swoje rozwiązanie na stronie https://upc-digitalimagination.pl/ . We wrześniu eksperci wybiorą sześć finałowych projektów, a następnie  spotkają się z ich autorami w celu dopracowania rozwiązań. Gala finałowa, podczas której wyłonieni zostaną trzej laureaci odbędzie się w październiku w Warszawie.
 
Nagrody dla zwycięzców 
 
Zwycięzca Digital Imagination Challenge otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 40 000 zł oraz mentoring i promocje zgłaszanego rozwiązania w mediach. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca, przewidziana jest nagroda w wysokości odpowiednio: 20 000 zł i 10 000 zł.
 
Digital Imagination Challenge otrzymał patronat honorowy Ministerstwa Cyfryzacji. Partnerami merytorycznymi programu są: Politechnika Warszawska, Digital University, Kairos Society oraz Startup Poland.

Patronami medialnymi są: Onet.pl, CR Navigator, Enter the room i Aktivist.
 
----------------------------------------------------------
O UPC Polska 
UPC Polska jest wiodącym operatorem sieci kablowej i dostawcą usług komunikacyjnych i rozrywki dla konsumentów i firm w całej Polsce. Na dzień 31 marca 2017, w zasięgu hybrydowej światłowodowo-koncentrycznej sieci UPC było prawie 3,2 mln gospodarstw domowych w ponad 150 miastach, włącznie z Warszawą, Krakowem i Katowicami. Na koniec pierwszego kwartału 2017 r. UPC Polska dostarczała 2,9 mln usług do 1,4 mln unikalnych klientów, w tym 1,2 mln usług telewizyjnych, 1,1 mln usług szerokopasmowego Internetu i ponad 630 tys. usługi telefonii stacjonarnej. Spółka posiada w ofercie usługę Horizon TV – platformę telewizji następnej generacji, która na dzień 31 marca 2017 r. miała ponad 300 tys. abonentów, a także zapewnia klientom dostęp do około 700 tys. punktów dostępu do sieci Wi-Fi w ramach całej sieci. Ponadto UPC Polska oferuje szeroki zakres usług telewizyjnych, telefonicznych, dostępu do Internetu oraz przesyłu danych dla firm prowadzących działalność w obszarach objętych siecią usług Spółki. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.upc.pl
 
O UPC Biznes
UPC Biznes jest dostawcą nowoczesnych i zaawansowanych usług transmisji danych, dostępu do Internetu, telewizji cyfrowej i telefonu dla firm. Elastyczne podejście UPC Biznes do przedsiębiorców, wysoka jakość usług i dodatkowe innowacyjne rozwiązania decydują o dużej popularności usług operatora wśród klientów biznesowych. Atutami oferty UPC Biznes jest superszybki, stabilny szerokopasmowy Internet o prędkości do 600 Mb/s (i uploadzie 60 Mb/s), pakiety minut na połączenia stacjonarne, komórkowe i zagranicę (do 44 państw, w tym także USA, Chin i Tajlandii) oraz atrakcyjne pakiety telewizyjne, w tym dedykowane rozwiązania dla hoteli oraz usługi dodatkowe do prowadzenia biura takie jak Microsoft Office 365. UPC Biznes jest organizatorem programu dla małych firm z globalnymi ambicjami - THINK BIG. Szczegóły promocji dostępne są na stronie  http://biznes.upc.pl/
 
O Liberty Global 
Liberty Global to największy na świecie międzynarodowy operator usług telewizji i szerokopasmowego Internetu, działający w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Południowej i Karaibów. Liberty Global inwestuje w infrastrukturę, która pozwala klientom grupy w pełni korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań rewolucji cyfrowej. Skala działalności i zaangażowanie firmy w rozwój innowacji sprawia, że Liberty Global opracowuje najnowocześniejsze i cieszące się popularnością produkty dostarczane za pomocą sieci następnej generacji łączących 25 mln naszych klientów korzystających z ponad 50 mln usług telewizji, Internetu i telefonii. Ponadto Liberty Global obsługuje ponad 10 mln abonentów usług mobilnych i oferuje usługi WiFi w 6 milionach punktów dostępowych. 
 
Działalność Liberty Global prowadzona jest w formie dwóch spółek akcyjnych -  Liberty Global Group (notowana na NASDAQ jako: LBTYA, LBTYB oraz LBTYK) obejmującej rynki europejskie oraz LiLAC Group (notowana na NASDAQ jako: LILA oraz LILAK, OTC Link: LILAB), w skład której wchodzą rynki Ameryki Południowej i Karaibów.
 
Liberty Global Group prowadzi działalność w 11 państwach europejskich pod markami: Virgin Media, Unitymedia, Telenet oraz UPC. Grupa Liberty Global posiada także 50% VodafoneZiggo, holenderskiego joint venture, które ma 4 miliony klientów, 10 milionów usług stacjonarnych i 5 milionów usług mobilnych. LiLAC Group działa w ponad 20 krajach Ameryki Południowej i Karaibów pod markami: VTR, Flow, Liberty, Más Móvil i BTC. Ponadto LiLAC Group jest operatorem podmorskiej sieci światłowodowej w całym regionie docierającej do ponad 30 rynków. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.libertyglobal.com 

Źródło: informacja prasowa