Cr Navigator
Postaw na Ruch
2017-05-31
Postaw na Ruch
Pokonać 300 tys. kilometrów w pół roku i to wyłącznie dzięki sile własnych mięśni? Takie wyzwanie stanęło przed pracownikami Kompanii Piwowarskiej. W firmie niedawno wystartowała kolejna edycja programu Postaw na Ruch, której przyświeca właśnie taki cel.
Ubiegłoroczny wynik Postaw na Ruch – 200 tys. km – był zaledwie rozgrzewką przed tym, czego pracownicy KP zamierzają dokonać w tym sezonie. Poprzeczka została zawieszona wysoko, ale to tylko dodatkowo motywuje do aktywności.
 
- Wyobraźmy sobie, że pracownicy KP startują w sztafecie na trasie między trzema naszymi browarami i pokonują ją ponad 210 razy – to właśnie dystans 300 tys. kilometrów. Całkiem sporo, jednak mamy w naszych szeregach wielu sportowych zapaleńców, którzy lubią rywalizację. Dlatego nie wątpię, że wspólnie bez problemu zrealizujemy nasz plan – mówi Katarzyna Radecka, odpowiedzialna w Kompanii Piwowarskiej za zrównoważony rozwój i organizację programu. – W tym roku celowo założyliśmy tak ambitny wynik. W ten sposób nie tylko pobijemy własny rekord, ale także skutecznie pomożemy lokalnym społecznościom.
 
Postaw na Ruch łączy bowiem rozrywkę i promocję zdrowego, ekologicznego stylu życia ze wsparciem osób niepełnosprawnych. Kilometry pokonane przez kompanijnych sportowców między 19 kwietnia a 30 września br. przełożą się na środki finansowe, które KP przekaże tandemowym klubom rowerowym dla osób niewidomych – Wielkopolskiemu Klubowi Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących RAZEM w Poznaniu, Klubowi DUET działającemu przy Fundacji BRAJLÓWKA oraz Stowarzyszeniu Pro Sanus (Klub Turystyki Rowerowej „Eskapada”) w Białymstoku. Dzięki takim inicjatywom osoby z dysfunkcją wzroku mogą aktywnie spędzać czas.
 
Pracowników KP do biegania, spacerów i jazdy na rowerze mobilizować będzie nie tylko szlachetny cel społeczny. Firma przygotowała dla nich także nagrody za udział w rywalizacji indywidualnej oraz licznych wyzwaniach grupowych. Pięciu mężczyzn i pięć kobiet, którzy do końca września spalą najwięcej kalorii, wygrają punkty w programie MyBenefit oraz odzież sportową od marki Lech Free.

 
Postaw na Ruch 2017 jest już kolejną odsłoną programu wspierającego aktywność fizyczną pracowników, a zarazem działania CSR przedsiębiorstwa. W latach 2014-2015 był on realizowany pod nazwą Postaw na Rower, zaś w ubiegłym roku został rozszerzony o biegi i chodzenie. W 2014 roku dzięki rowerzystom z KP, którzy przejechali niemal 60 tys. km, posadzono 3 tysiące drzew w Puszczy Knyszyńskiej. Natomiast dystans pokonany podczas dwóch ostatnich edycji pozwolił wesprzeć wspomniane organizacje społeczne łączną kwotą 60 000 zł.

Źródło: informacja prasowa