Cr Navigator
Zwycięzcy Kamery Odpowiedzialności!
2017-07-31
Zwycięzcy Kamery Odpowiedzialności!
Znamy wyniki konkursu na najciekawszy artykuł dotyczący społecznej odpowiedzialności biznesu
Organizatorzy konkursu „Kamera Odpowiedzialności” przyznali nagrody za najciekawsze artykuły dotyczące wdrażania koncepcji CSR w życiu codziennym.

Zwyciężczynią konkursu za artykuł pt. „Miej Zielone Pojęcie, czyli ekologia w codziennym życiu” została Anna Grygalewicz. Jury, składające się z przedstawicieli Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, postanowiło przyznać również wyróżnienie za artykuł na temat Fast Fashion. Otrzymała je Aleksandra Pietrusiewicz. 

Konkurs był drugą częścią projektu  „Kamera Odpowiedzialności” - odpowiadającego na potrzeby zdobywania wiedzy na temat CSR przez osoby młode wchodzące na rynek pracy. Jego pomysłodawcami są Ambasadorzy 13. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Przez dwa miesiące, co środę uczestnicy spotkali się na innej uczelni, aby poddać dyskusji kolejne aspekty odpowiedzialności w biznesie. Aby uniknąć nieangażujących i nużących wykładów, organizatorzy-studenci wybrali alternatywną formę w postaci wieczorów dyskusyjno-filmowych. Każde wydarzenie rozpoczynało się projekcją filmu, który stanowił punkt wyjścia do podjęcia dyskusji na temat konkretnych obszarów CSR. W taki sposób młodzi liderzy odpowiedzialności w biznesie chcieli nakłonić odbiorców do aktywnego uczestnictwa i zgłębiania wiedzy poprzez wymianę poglądów. Każde wydarzenie było także okazją do poznania cenionych ekspertów.  W spotkaniach udział wzięli zarówno naukowcy,
jak i praktycy na co dzień zajmujący się wdrażaniem koncepcji CSR w czołowych polskich firmach.  

Organizatorzy wyrażają radość i dumę z faktu, że żywe dyskusje na spotkaniach zachęciły uczestników do jeszcze głębszej refleksji, wyciągnięcia wniosków na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i podzielenia się nimi w dowolnej formie literackiej. 

Źródło: materiały prasowe organizatora