Cr Navigator
Allegro i Szlachetna Paczka łączą siły
2017-10-25
Allegro i Szlachetna Paczka łączą siły
Allegro wraz ze Szlachetną Paczką stworzyły platformę szlachetnapaczka.allegro.pl oraz zainaugurowały projekt Inwestor Społeczny. 

Inwestor Społeczny to innowacyjne rozwiązanie dla firm, dające im możliwość niesienia skutecznej pomocy lokalnym społecznościom. Zarówno małe i średnie firmy, jak i korporacje mogą dzięki niemu wspierać wybrane lokalizacje z blisko 650 rejonów Szlachetnej Paczki i 230 kolegiów Akademii Przyszłości. Wystarczy darowizna w wysokości 5 tys. złotych - taką kwotę wpłaca firma chcąca zostać Inwestorem Społecznym na platformie Charytatywni Allegro, na rzecz wybranego przez siebie rejonu lub kolegium. Jest to inwestycja w lokalne społeczności wolontariuszy, którzy dzięki temu profesjonalizują się i mogą skutecznie działać.

Inwestor Społeczny to nie jedyny projekt w ramach współpracy Allegro i Szlachetnej Paczki. Dzięki połączeniu sił obu organizacji, pomoc trafi do tysięcy Polaków w potrzebie. Paczka może działać i docierać z mądrą pomocą do najbardziej potrzebujących, tylko dzięki wsparciu darczyńców. Allegro dzieli się wiedzą jak do nich docierać, oddając najlepsze czym dysponuje - wsparciem technologicznym.

Na platformie Charytatywni Allegro można również wpłacić środki na Szlachetną Paczkę. Ponadto Allegro uruchomiło Szlachetny Sklep z przedmiotami z hasłem Lubię Ludzi. Klienci Allegro mogą też wystawiać swoje przedmioty na aukcjach, z których środki przeznaczane będą na rozwój Szlachetnej Paczki.