Cr Navigator
Credit Suisse Poland w ramach projektu
2017-11-02
Credit Suisse Poland w ramach projektu "Partner Charytatywny Roku" wspiera fundację Rak’n’Roll
"Partner Charytatywny Roku” to całoroczna inicjatywa zbierania funduszy na wsparcie działalności wybranej na początku roku przez pracowników Credit Suisse Poland na rzecz wybranej organizacji charytatywnej. Wszystkie akcje organizowane są przez wolontariuszy firmy, a ich forma zależy jedynie od talentów danego zespołu,  umiejętności i kreatywności.
Jedną z najbardziej popularnych akcji są charytatywne kiermasze kulinarne w kuchniach biur firmy. Pracownicy sprzedają podczas nich własnoręcznie upieczone ciasta, babeczki i inne słodkości. Często na miejscu przygotowywane są też zdrowe koktajle i soki.

Dużym zainteresowaniem cieszą się sesje fotograficzne „Photo for Charity”, które  organizuje kilka razy do roku firmowy klub fotografów. Podczas akcji  fotografowie robią swoim kolegom i koleżankom profesjonalne sesje biznesowe.

Pracownicy Credit Suisse w Polsce mają też mniej standardowe pomysły na zbieranie pieniędzy, są to między innymi wyprawy rowerowe. W czerwcu tego roku siedmiu odważnych pracowników Credit Suisse z Wrocławia, Warszawy oraz Londynu pokonało na rowerach trasę 380 km. Celem tej wyprawy była zbiórka pieniędzy, ale również  wzmocnienie świadomości na temat działalności fundacji, chorób nowotworowych a także profilaktyki.

Inicjatywa „Charity of the Year” to jednak nie tylko zbiórka pieniędzy, ale również wsparcie poprzez wolontariat pracowniczy. Wolontariusze z warszawskiego biura regularnie wspierają Fundację Rak’n’Roll w pracach administracyjnych w biurze fundacji. Wolontariusze Credit Suisse biorą także udział w akcji „Daj Włos!”, w której każda osoba, która obcina włosy może przekazać je na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

„Charity of the Year” to partnerstwo oparte na wymianie. W październiku, który jest miesiącem walki z rakiem piersi, Fundacja Rak`n`Roll, wspierana przez współpracujących z nią specjalistów, zorganizowała dla pracowników Credit Suisse spotkania profilaktyczne o roli dobrych nawyków w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia choroby nowotworowej, a także przeprowadziła warsztaty z zakresu wsparcia osób chorych.

W pierwszej połowie roku pracownikom Credit Suisse udało się zebrać dla Fundacji prawie 40 tysięcy złotych, a we wszystkie akcje zaangażowanych było ponad 700 wolontariuszy. Dzięki tej kwocie fundacja będzie mogła kontynuować prowadzenie programu iPoRaku, w którym pomaga osobom po chorobie powrócić do życia, oraz zorganizować wyjazd sportowy dla osób w trakcie lub po terapii w ramach programu Rak`n`Rolling.