Cr Navigator
XXI edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”
2018-01-08
XXI edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”
 Wystartowała dwudziesta pierwsza edycja Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku”. Od 3 stycznia można nominować firmy i fundacje korporacyjne, dla których priorytetem jest rzetelność, dbanie o klientów, otoczenie i przede wszystkim zaangażowanie w zmienianie świata – począwszy od lokalnego, aż po globalny. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do składania wniosków do 5 lutego 2018 r. Laureatów poznamy w czerwcu podczas uroczystej Gali Finałowej.

Konkurs o tytuł "Dobroczyńca Roku" od 21 lat towarzyszy dużym i małym firmom, promuje te najbardziej odpowiedzialne i zachęca do pójścia w ich ślady. Od 3 stycznia do 5 lutego można nominować firmy i fundacje korporacyjne do tytułu "Dobroczyńca Roku 2018”. Firmy mogą zgłaszać się samodzielnie w kategoriach:

        Strategia społecznego zaangażowania

        Wolontariat pracowniczy

·        Innowacje dla społeczności

Organizacje mogą zgłaszać firmy, które wsparły ich działania w kategoriach:

        Projekt społeczny

        Innowacje dla społeczności

        Zaangażowanie lokalne

 i fundacje korporacyjne w kategorii:

        Projekt społeczny fundacji korporacyjnej

Nowością edycji 2018 jest odwołanie do Celów Zrównoważonego Rozwoju.  Organizatorzy Konkursu o tytuł Dobroczyńca Roku chcą promować Cele Zrównoważonego Rozwoju, dlatego nagrodzone zostaną te firmy, które uwzględniają ich realizację w swoich działaniach. 

Organizatorem Konkursu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundatorem tegorocznej edycji Konkursu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Nad prawidłowością przebiegu procedur Konkursu czuwa audytor - firma EY.