Cr Navigator
 
2018-01-26
McCormick ponownie doceniony
McCormick & Company, globalny lider smaku, został drugi rok z rzędu wybrany najbardziej odpowiedzialną i zrównoważoną firmą w całej światowej branży spożywczej według rankingu „2018 Global 100 Sustainability Index”. W pełnym zestawieniu wszystkich branż spółka zajęła 23 miejsce. Raport „2018 Global 100 Sustainability Index” został opublikowany w tym tygodniu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos przez Corporate Knights, kanadyjską firmę badawczą.

McCormick podkreślił swoje cele w zakresie zrównoważonego sposobu prowadzenia biznesu w ostatnim raporcie dotyczącym Wydajności Opartej na Celu (PLP). Raport został opublikowany w 2017 roku i opisuje wysiłki firmy na rzecz osiągania najlepszych wyników finansowych przy jednoczesnym długoterminowym zadbaniu o dobrą kondycję ludzi, społeczności lokalnych i planety. Raport obejmuje również nowe cele na rok 2025, które obejmują poprawę zdrowia i jakości życia ludzi, zwiększenie samowystarczalności społeczności na całym świecie oraz pozytywny wpływ na środowisko. Cele są formułowane przez naukowców i dostosowane do Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Indeks Global 100 jest uznawany za najważniejszy światowy ranking w zakresie przejrzystości działań i zrównoważonego rozwoju. Wymienione w nim przedsiębiorstwa należą do grupy najlepszych firm w swoich branżach pod względem zrównoważonego rozwoju. Corporate Knights co roku ocenia wszystkie giełdowe spółki, których kapitalizacja rynkowa wynosi co najmniej 2 miliardy USD. Indeks Global 100 jest tworzony za pomocą 12 wskaźników zrównoważonego rozwoju, takich jak produktywność w zakresie zużycia energii, wody i odpadów, innowacyjność, rotacja pracowników oraz poziom bezpieczeństwa.