Cr Navigator
Whirlpool i świadoma konsumpcja
2018-03-15
Whirlpool i świadoma konsumpcja
 Ponad 900 szkół i 640 000 osób (uczniów, nauczycieli i ich rodzin) we Włoszech, w Polsce i na Słowacji jest objętych drugą edycją programu Nie marnujmy chwil, projektu edukacyjnego rozpoczętego przez Whirlpool EMEA (Europe, Middle East and Africa) w ubiegłym roku. Jego celem było zwiększenie świadomości na temat sposobów na niemarnowanie żywności oraz rozbudzenie potrzeby odpowiedzialnej i świadomej konsumpcji.

 

 Wszystkie szkoły uczestniczące w programie otrzymają zestaw edukacyjny zawierający wytyczne dla nauczycieli i następujące materiały, których zadaniem będzie rozbudzenie kreatywności uczniów i zachęcenie ich do tego, aby opracowali działania na rzecz ograniczania marnotrawstwa żywności:

● interaktywny, ilustrowany album – Moja kuchnia przeciwdziałająca marnotrawstwu

żywności – dzieci mogą zabrać go do domu, aby włączyć w projekt całą swoją rodzinę;

● gra – W naszej kuchni nic się nie marnuje! – z tablicą i 12 kartami do ćwiczeń z opisem sposobów zapobiegania marnotrawstwu;

● ulotka dotycząca konkursu Kuchnia Talentów – historie z kuchni, w których nic się nie marnuje, oraz zasady konkursu, formularz rejestracji i sugestie dotyczące opracowania i wysyłania materiałów konkursowych.