Cr Navigator
Społeczna strona Pol’and’Rock Festival
2018-08-08
Społeczna strona Pol’and’Rock Festival
 Pol’and’Rock Festival co roku gromadzi setki tysięcy fanów muzyki i atmosfery najpiękniejszego festiwalu świata organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jest to także czas i miejsce spotkań osób i firm, dla których ważny jest szeroko pojęty zrównoważony rozwój - dbałość o środowisko, obrona praw człowieka, działania społeczne itp. 
  Na terenie Festiwalu znalazły się specjalne strefy organizacji pozarządowych i parterów wydarzenia, a także szereg udogodnień np. dla osób z niepełnosprawnościami. Po raz pierwszy powstała także Wioska Dziecięca, miejsce przeznaczone dla rodzin z dziećmi, które coraz tłumniej przybywają na Festiwal. W wiosce stanęła m.in. EMOstrefa – specjalne miejsce dla rodziców malutkich dzieci stworzone przez markę EMOTOPIC w ramach programu „Blisko z tobą chcę być”.


Wioska Dziecięca, zorganizowana została przez grupę animatorów – Kolorowe Animacje, którzy postanowili stworzyć przestrzeń przyjazną setkom młodych fanów festiwalu i ich opiekunów. Wiele firm wsparło projekt, stawiając infrastrukturę niezbędną dla dzieci i rodziców. Jednym z udogodnień była EMOstrefa, czyli specjalna zadaszona ławka osłonięta z trzech stron i wyposażona w przewijak oraz wygodny fotel, na którym rodzice mogli przytulać i karmić swoje najmłodsze dzieci.