Cr Navigator
Uczestniczki programu „W drodze do pracy” wracają na ścieżkę kariery zawodowej
2018-10-02
Uczestniczki programu „W drodze do pracy” wracają na ścieżkę kariery zawodowej
 

13 z 20 uczestniczek wróciło do pracy, a kilka kolejnych uczestniczy w procesie rekrutacyjnym. Niektóre panie planują rozpoczęcie własnej działalności. Tak przedstawiają się wyniki 8. edycji programu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy” realizowanego przez Henkel Polska i Fundację „Miejsce Kobiet”.

 

Program „W drodze do pracy” adresowany jest do kobiet z województwa mazowieckiego, które ostatnio przez co najmniej rok nie były aktywne zawodowo. W każdej edycji w 3-miesięcznych warsztatach uczestniczy 20 pań, które biorą udział w różnorodnych szkoleniach rozwijających ich kompetencje i budujących poczucie własnej wartości. Szczególną rolę odgrywa trening psychologiczny, podczas którego uczestniczki współpracują  z doświadczonymi psychologami i coachami. Wysoką skutecznością cieszy się także kurs aktywizacji zawodowej „Spadochron”, który pozwala uczestniczkom odnaleźć w sobie pokłady wewnętrznej motywacji do działania i zmiany.

 

- W programie spotykamy się z różnymi paniami – każda z nich ma swoją własną historię, ale łączy je niedostatek wiary we własne kompetencje i możliwości. W tym miejscu zaczyna się nasza rola i proces zmiany – chcemy wydobyć ukryty potencjał i sprawić, by uczestniczki odzyskały pewność siebie. Żeby wchodząc ponownie na rynek pracy wiedziały, czego tak naprawdę chcą i umiały pokierować swoją karierą zgodnie ze swoimi predyspozycjami. Wielkie znaczenie w procesie zmiany odgrywa wzajemne wsparcie, które uczestniczki znajdują w grupie – powiedziała Agnieszka Kramm, psycholożka i psychoterapeutka, przedstawicielka Fundacji Miejsce Kobiet, partnera merytorycznego programu.

 

- Program Henkla „W drodze do pracy” przydałby się każdej mamie, która po przerwie chce wrócić na rynek pracy. W trakcie projektu okazało się, że moje problemy to NASZE problemy. Każda z nas borykała się z niskim poczuciem własnej wartości. Każda z nas miała problemy, wydawałoby się nie do pokonania. Każda zapomniała, jak to jest opiekować się sobą.
W trakcie projektu nie tylko zaczęłam zauważać swoje potrzeby, oswajać swoje strachy, ale czułam olbrzymie wsparcie grupy wspaniałych kobiet. Dbałyśmy o siebie nawzajem i tak zostało do dziś. Motywujemy się do działania i do pokonywania swoich słabości. Część z nas już pracuje, część nadal szuka swojego pracodawcy, ale wszystkie jesteśmy dużo silniejsze i świadome siebie. Mamy też siebie nawzajem i to jest bezcenne –
powiedziała Agnieszka Prawdzic, uczestniczka 8. edycji projektu „W drodze do pracy”.

 

Oprócz ćwiczeń psychologicznych, program zajęć obejmuje zajęcia praktyczne, przygotowujące do rozpoczęcia skutecznych poszukiwań pracy, w tym warsztaty z doradcą zawodowym, ćwiczenia z autoprezentacji i emisji głosu oraz zajęcia z przedsiębiorczości. Uczestniczki programu mają także okazję odwiedzić siedzibę Henkla w Warszawie, by zaznajomić się ze specyfiką pracy w międzynarodowej firmie. Spotykają się z przedstawicielkami firmy, które – dzieląc się swoimi historiami – inspirują i motywują je do działania. Ponadto, drugi rok z rzędu, w tegorocznej agendzie znalazł się warsztat wizażu, w trakcie którego uczestniczki poznają tajniki makijażu odpowiedniego na różne, także zawodowe, okazje. Warsztat kończy się profesjonalną sesją fotograficzną, a zdjęcia portretowe przydają się do dokumentów cv.

Zapisz się na Newsletter

Video

Top 10
CR News

Zbadaj znamiona przed wakacjami Selektywny Carlsberg Nobel Społeczny Ashoki Nic nie może się zmarnować FOB poszerza szeregi Start dobrego rodzica Firma Mile Widziana Modna Kompania