Cr Navigator
Jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych? Santander Bank Polska zaprasza na konkurs
2018-12-12
Jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych? Santander Bank Polska zaprasza na konkurs
 

Polskie społeczeństwo się starzeje. W 2040 roku na 100 osób w wieku produkcyjnym będą przypadały aż 83 osoby w wieku nieprodukcyjnym, w tym ponad 2/3 będą stanowili emeryci – wynika z prognoz GUS. Wzrost liczby osób starszych w społeczeństwie sprawia, że coraz większego znaczenia nabiera przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu seniorów. Dlatego Santander Bank Polska organizuje konkurs „Jak możemy przeciwdziałać wykluczeniu osób starszych”, w którym zachęca do podzielenia się pomysłami na rozwiązanie tego problemu. Najlepszy projekt zostanie nagrodzony aparatem Ricoh Theta 360. Do konkursu można zgłaszać się już tylko do 18 grudnia.

 

Pomysły można zgłaszać do 18 grudnia na platformie Banku Możliwości Santander Bank Polska pod linkiem: https://bankmozliwosci.santander.pl/konkursy/wykluczenie-osob-starszych. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zarejestrować się na platformie i odpowiedzieć na pytanie „Jak możemy przeciwdziałać wykluczeniu osób starszych?”. Przedstawione pomysły powinny dotyczyć inicjatyw w obszarach: technologicznym, społecznym, kulturowym lub finansowym.

Konkurs jest skierowany do wszystkich osób indywidualnych, niezależnie od wieku czy zawodu. Autor najlepszego pomysłu zdobędzie aparat Ricoh Theta 360, dzięki któremu można robić zdjęcia i filmy sferyczne. Dodatkowo, autorzy dwóch najciekawszych projektów zostaną zaproszeni przez bank do dalszej współpracy nad rozwinięciem i wdrożeniem przedstawionych konceptów.

Wyniki zostaną ogłoszone 20 grudnia do godz. 21:00 na stronie internetowej https://bankmozliwosci.santander.pl/

Szczegóły oraz regulamin konkursu znaleźć można na stronie: https://bankmozliwosci.santander.pl/konkursy/wykluczenie-osob-starszych