Cr Navigator
Wspólne zobowiązanie dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym
2019-01-21
Wspólne zobowiązanie dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym
Globalne wyzwania wymagają globalnych rozwiązań – właśnie dlatego blisko 30 firm działających w obszarze łańcucha wartości branży tworzyw sztucznych i dóbr konsumpcyjnych utworzyło nową organizację o nazwie “Alliance to End Plastic Waste” (AEPW).
 

Sojusz opracuje i wprowadzi w życie nowe rozwiązania, które pozwolą zminimalizować ilość odpadów z tworzyw sztucznych i właściwie nimi zarządzać. Do zadań sojuszu będzie należało również promowanie rozwiązań dotyczących wykorzystania tworzyw sztucznych w ramach gospodarki obiegu zamkniętego. Jako firma zaangażowana w promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym, która ma na koncie wiele działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, Henkel został jednym z założycieli sojuszu.

 

„Będąc globalną firmą z obszaru dóbr konsumenckich i przemysłowych, w Henklu chcemy przyczynić się do likwidacji odpadów z tworzyw sztucznych. Opracowanie zrównoważonych rozwiązań, które pozwolą sprostać temu wyzwaniu, będzie możliwe tylko wtedy, gdy będziemy angażować się i współpracować w ramach całego łańcucha wartości – od dostawców, partnerów handlowych, konsumentów i organizacji po rządy państw” – mówi Hans Van Bylen, prezes zarządu Henkla i prezes niemieckiego stowarzyszenia chemicznego VCI.

 

 

Zaangażowanie firm z całego łańcucha wartości branży tworzyw sztucznych

Sojusz docelowo chce zainwestować ponad 1,5 miliarda dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat, by pomóc w usuwaniu odpadów z tworzyw sztucznych ze środowiska. Wstępne zobowiązanie członków sojuszu to ponad 1 miliard dolarów. Członkami sojuszu są producenci z branży chemicznej i tworzyw sztucznych, firmy produkujące dobra konsumpcyjne, sprzedawcy detaliczni, przetwórcy i firmy gospodarujące odpadami. Reprezentują oni szereg przedsiębiorstw, które produkują, wykorzystują, sprzedają, przetwarzają, zbierają i poddają recyklingowi tworzywa sztuczne. Sojusz współpracuje ze Światową Radą Biznesu ds. Zrównoważonego Rozwoju.Misją globalnego sojuszu jest wspieranie rozwiązań mających na celu eliminację odpadów z tworzyw sztucznych ze środowiska, a szczególnie z oceanów. Dlatego będzie wdrażał zarówno projekty sponsorowane przez członków sojuszu jak i indywidualne, ukierunkowane inwestycje, które umożliwią postęp w czterech kluczowych obszarach:

Zapisz się na Newsletter

Video

Top 10
CR News

Zbadaj znamiona przed wakacjami Selektywny Carlsberg Nobel Społeczny Ashoki Nic nie może się zmarnować FOB poszerza szeregi Start dobrego rodzica Firma Mile Widziana Modna Kompania