Cr Navigator
Mastercard i Doconomy wprowadzają usługi płatnicze, które zapobiegają zmianom klimatu
2019-02-27
Mastercard i Doconomy wprowadzają usługi płatnicze, które zapobiegają zmianom klimatu
 – Mastercard i firma fintech Doconomy ogłosiły nawiązanie globalnej współpracy, zmierzającej do walki ze zmianami klimatu poprzez wprowadzenie DO — bezpłatnej i prostej w użyciu usług bankowości mobilnej. Umożliwia ona użytkownikom śledzenie, zrozumienie i obniżenie ich śladu węglowego, a także kompensację generowanych przez nich emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Rozwiązanie to wyznacza standardy dla usług płatniczych wspierających cele społeczne i stanowi ważny element realizacji zobowiązań Mastercard dotyczących tworzenia innowacji na rzecz zrównoważonej przyszłości.
 Wprowadzana przez Mastercard i Doconomy aplikacja DO pomaga ekologicznie zaangażowanym konsumentom podejmować codzienne decyzje zakupowe zgodnie z wartościami, które wyznają. DO umożliwia również kompensację emisji gazów cieplarnianych poprzez zaangażowanie w proekologiczne projekty, certyfikowane przez ONZ. W ramach usługi można zainwestować w fundusze, które wywierają pozytywny wpływ na ludzi i planetę. W efekcie aplikacja pozwala konsumentom zrozumieć wpływ ich konsumpcji na środowisko naturalne oraz daje im do ręki gotowe narzędzia, dzięki którym mogą wspierać jego ochronę. „Wspólnie z Doconomy możemy angażować konsumentów, sprzedawców i świat biznesu w walkę ze zmianami klimatycznymi. Ta współpraca to ważny element naszej filozofii zrównoważonego rozwoju. Za pomocą tego innowacyjnego rozwiązania, użytkownicy DO mogą zmniejszać swój ślad węglowy podejmując odpowiednie wybory konsumenckie” — powiedział Mark Barnett, szef pionu w Mastercard na Wielką Brytanię, Irlandię, kraje nordyckie i bałtyckie. Oprócz aplikacji, klienci mogą otrzymać również fizyczną, przyjazną dla klimatu i biodegradowalną kartę płatniczą DO Mastercard. Nadruki na tej karcie wykonane są na bazie substancji, które kiedyś zanieczyszczały powietrze, a następnie zostały z niego pozyskane, aby to powietrze oczyścić (technologia Air-Ink). Jest też w pełni zbliżeniowa, ponieważ nie ma paska magnetycznego. To pierwsza tego rodzaju karta na świecie. Stanowi ona najbardziej namacalny dowód działań branży płatniczej na rzecz realizacji 12. Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ, dotyczącego odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji.
Aplikacja DO będzie dostępna od kwietnia, a jej wprowadzenie jest planowane również w Polsce. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie https://doconomy.com.