Cr Navigator
Mastercard i Angaza nawiązują współpracę, zwiększając dostęp konsumentów na rynkach wschodzących do
2019-03-01
Mastercard i Angaza nawiązują współpracę, zwiększając dostęp konsumentów na rynkach wschodzących do
  Mastercard podpisał globalne porozumienie o współpracy z Angaza, liderem w dziedzinie technologii dystrybucyjnych. Razem firmy te wdrożą nowe rozwiązanie w zakresie cyfrowych płatności, które zwiększy dostęp klientów na rynkach wschodzących na całym świecie do istotnych dla jakości życia produktów, takich jak baterie słoneczne czy pompy wodne. Będą one oferowane osobom prywatnym i przedsiębiorstwom na korzystnych warunkach finansowych.
 

Współpraca Mastercard i Angaza to kolejny przykład takiego wdrożenia – w zeszłym roku Mastercard wprowadził w Ugandzie interfejs programowania aplikacji PAYG. Rozwiązanie to łączy otwartą, kompatybilną i niedrogą technologię QR z funkcjami opartymi na koncepcji Internetu rzeczy (IoT), zwiększając bezpieczeństwo i wydajność płatności.

 

Na całym świecie rozwiązania takie jak PAYG pozwalają odbiorcom płacić tylko za to, z czego faktycznie korzystają. Dzięki modelowi przyjętemu przez Angaza kluczowe dla jakości życia produkty, takie jak baterie słoneczne, ekologiczne piece kuchenne czy pompy wodne, mogą być sprzedawane przy niskim koszcie początkowym. Konsumenci następnie spłacają ich koszt w ratach rozłożonych w czasie.

 

Obecnie większość płatności na platformie Angaza jest dokonywana gotówką lub pieniądzem mobilnym. Dzięki integracji interfejsu API Mastercard rozwiązanie zapewni nowy poziom elastyczności w  płatnościach oraz ich niskie koszty, wywierając pozytywny wpływ na życie milionów konsumentów na rynkach wschodzących. 

 

Ponadto współpraca obu firm może utorować drogę innym usługom i narzędziom finansowym. Przechowując dokładne dane o dokonanych przez siebie płatnościach, użytkownik może stworzyć weryfikowalną cyfrową tożsamość oraz możliwą do prześledzenia historię kredytową, co wcześniej było niemożliwe. Dzięki tym danym dostawcy usług finansowych mogą wspierać osoby, które dawniej miały ograniczony dostęp do ich oferty, co pozwala na zmniejszenie problemu wykluczenia finansowego.

 

Technologie firmy Angaza pomogły już ponad pięciu milionom osób na rynkach wschodzących w Afryce, Ameryce Południowej i Azji w zakupie miliona produktów, które znacznie polepszyły warunki ich życia. W ślad za sukcesem programu pilotażowego w Nigerii Mastercard i Aganza zamierzają sukcesywnie wprowadzać te rozwiązania w kolejnych krajach Afryki i Ameryki Południowej