Cr Navigator
5 i pół tysiąca par butów dla bezdomnych
fot. Katarzyna Sojka
2019-12-19
5 i pół tysiąca par butów dla bezdomnych

Tegoroczna akcja WoshWosh ze zbiórką obuwia dla bezdomnych  przeszła najśmielsze oczekiwania. W ciągu 2 tygodni akcji zebrano ponad 5 i pół tysiąca par butów, co pokazuje siłę przedsięwzięcia i słuszność propagowania idei zero waste. 

 Oczyszczone i naprawione trafią do najbardziej potrzebującym w całej Polsce dzięki pomocy Szafy Przyjaciół Wspólnoty Sant’Egidio, Fundacji Kapucyńskiej im. Anicenta Kopalińskiego, Towarzystwu Pomocy im. Św. Alberta oraz Kamiljańskiej Misji Pomocy Społecznej. 

- Ten wynik to miód na moje serce. Od lat angażuję się w inicjatywy społeczne na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwaoju, ale sukces tej akcji dodaje mi skrzydeł. Widzę, że świadomość konsumencka w zakresie ekologii i zero waste rośnie. Rocznie produkowane jest na świecie ok. 20 miliardów par butów, 300 milionów wyrzuca się już po roku użytkowania. A przecież zamiast trafiać do kosza mogłyby dostać drugie życie i przydać się innym. Bezdomni, którzy latami noszą zdarte, dziurawe i często nieprzystosowane do pogody obuwie, dzięki naszej akcji mogą przetrwać zimę. Obie edycje akcji pokazują jak bardzo potrzebna jest nasza pomoc i jak wiele możemy osiągnąć łącząc wspólnie siły. Wygrywa miłość do drugiego człowiek, empatia i zero waste – mówi Martyna Zastawna, pomysłodawczyni akcji zbiórki obuwia dla bezdomnych oraz właścicielka WoshWosh.