Cr Navigator
Czeka nas czas redefinicji wartości, ponieważ świat jaki znamy, odchodzi na naszych oczach"
powrót
CR Navigator: W nasze systemy społeczne i gospodarcze, a w szczególności system o ochrony zdrowia uderzyła pandemia ze wszelkimi tego konsekwencjami, również a może przede wszystkim dla gospodarki. Jaka jest rola branży komunikacji marketingowej w zaistniałej sytuacji? Jakie działania podjęła branża komunikacji marketingowej by stawić czoło zaistniałej sytuacji? Jakie działania podejmuje, by wzmocnić RESILIENCE zarówno nas jako społeczeństwa, biznesów, które przechodzą niezwykle trudną próbę, jak i społeczności osób powiązanych z komunikacją?

Małgorzata
 Węgierek, CEO Havas Media Group:

Koronawirus błyskawicznie zdominował naszą rzeczywistość i wszyscy musieliśmy przestawić się nie tylko na nowy tok myślenia i działania. To bardzo dobry czas na aktywności w duchu
 meaningful, czyli takie, które realnie poprawiają jakość życia konsumentów i są pomocne. Nie tylko doradzamy markom, jak efektywnie działać na tym polu, sami również wprowadziliśmy szereg rozwiązań, które pomagają naszym pracownikom odnaleźć się w tej zmianie. Nasz zeszłotygodniowy raport – Meaningful Shift, wyraźnie wskazuje, że marki, które aktywnie włączyły się w pomoc z kryzysem zdrowotnym, już zostały zauważone i docenione przez konsumentów. Z cyklicznie prowadzonego przez nas badania Meaningful Brands wynika natomiast, że już przed epidemią oczekiwaliśmy od marek zaangażowania w sprawy środowiska i społeczeństwa, teraz w dobie kryzysu odpowiedzialne działania marek zyskują jeszcze bardziej na sile. Na pewno nie wolno teraz milczeć czy zaprzestać komunikacji.

CR Navigator: Czy i jak zmieni się branża komunikacji marketingowej po pandemii? Wykorzystywane środki wyrazu? Kanały dotarcia? Czego się dzięki niej możemy nauczyć? Jaka jest Twoja prognoza na przyszłość po koronawirusie?

Małgorzata
 Węgierek, CEO Havas Media Group:

Niestety nikt nie wie, jak długo potrwa stan pandemii, a co za tym idzie wszystkich związanych z nią ograniczeń. Czeka nas na pewno czas redefinicji wartości, ponieważ świat jaki znamy, odchodzi właśnie na naszych oczach, a zastępuje go zupełnie nowa, mocno zdigitalizowana rzeczywistość, która wymusza na nas nowy modus operandi. I to będzie największa zmiana, jaka nam zostanie po epidemii, pojawienie się produktów cyfrowych, formatów komunikacji online czy modeli biznesowych, które można zebrać w jedną ogólną koncepcję – online experience. To, że zmiana jest konieczna wiedzą i widzą już niektóre firmy, które zaczynają oferować właśnie tego typu usługi lub zmieniają swój dotychczasowy model działania.

 

 

 

 

Średnia ocen: 0.00 , Suma ocen: 0, Głosów: 0
Oceń: