Cr Navigator
Nowy cykl wywiadów "Okiem CSRowca"
powrót
Wywiad z Małgorzatą Szlendak, Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR Nestlé Polska S.A.    


Strategia CSR to…
     

 

Lubię myśleć strategicznie więc w każdym obszarze, również w CSR to dla mnie podstawa do działania.  Błądzenie po omacku jest nieefektywne i zupełnie nie pasuje do biznesu. Dobrze opracowana strategia pokazuje też dopasowanie CSR do organizacji. Lubię widzieć, że to nie są dwa odrębne światy.

 

Jakie miejsce dla CSR w strukturach organizacyjnych jest Pani zdaniem najlepsze dla efektywnego wdrażania strategii?

 

Z mojego rozumienia CSR’u wynika, że powinien on być częścią wszystkich obszarów działania organizacji. Dobrze więc, by zespół wdrażający CSR miał swobodny dostęp do informacji biznesowych i miał autorytet do prezentowania  i wdrażania nowych rozwiązań. Zwykle oznacza to wysokie umiejscowienie w strukturze organizacji, z jak najkrótszą „ścieżką dostępu” do głównej osoby decyzyjnej. Ja miałam szczęście wdrażać CSR raportując bezpośrednio do Prezesa firmy. Było to dla mnie idealne rozwiązanie.

 

Komunikacja wewnętrzna dla CSR…

Jest w równym stopniu frajdą co wyzwaniem. Wyzwaniem - bo wiąże się zarządzaniem zmianą. A jak wiadomo wprowadzanie zmian u jednych wywołuje entuzjazm, a u innych… mniejszy entuzjazm. Frajda oczywiście wynika z uczestnictwa w procesie zmiany, świadomości, że ma się na nią wpływ.

 

Najważniejsze procesy w organizacji, w których widać działanie CSR to w mojej firmie…

 

Każda firma ma swoje priorytety. Dla nas, firmy spożywczej, priorytetami są  żywienie, zdrowie i dobre samopoczucie. I w tym właśnie obszarze najwyraźniej i najszybciej widać działania CSR. Dotyczy to wszystkich aspektów łańcucha wartości firmy, które mają nań przełożenie. Np. odpowiedzialne pozyskiwanie surowców, właściwy profil żywieniowy produktów, tak by stanowiły coraz zdrowszą i smaczniejszą alternatywę, czy wreszcie etyczna komunikacja marketingowa na temat właściwej diety i zrównoważonej konsumpcji.

Wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć więcej na temat tych oraz innych procesów, zachęcam do lektury naszego raportu CSR – „Tworzenie Wspólnej Wartości”

 

Największą satysfakcję w pracy sprawia mi…

 

Realizacja projektów, których efektem poza wartością finansową, jest także wartość niematerialna.


Średnia ocen: 0.00 , Suma ocen: 0, Głosów: 0
Oceń: