Cr Navigator
"Okiem CSRowca" - Dagmara Krzesińska, UPC Polska
powrót
Wywiad z Dagmarą Krzesińską, Młodszy kierownik ds. projektów CSR i komunikacji w UPC Polska

Strategia CSR to…

To integralny element strategii firmy konieczny do tego, by efektywnie realizować cele biznesowe mając na uwadze zrównoważony rozwój, wartości ważne dla spółki i jej oddziaływanie na otoczenie. Dzięki strategii CSR uzyskujemy lepsze efekty i wykorzystujemy potencjał i synergię realizowanych projektów.


Jakie miejsce dla CSR w strukturach organizacyjnych jest Pani zdaniem najlepsze dla efektywnego wdrażania strategii?

CSR trzeba realizować szanując i doceniając rolę każdego pracownika w tym procesie. Dlatego CSRu nie można wdrażać bez zaangażowania i poparcia Zarządu,  jak również wszystkich pozostałych pracowników, bez współpracy z którymi nie jesteśmy w stanie wdrożyć skutecznie żadnych rozwiązań.  Dla realizacji strategii CSR ważne jest, by osoby za nią odpowiedzialne współpracowały ściśle z Zarządem i miały stały kontakt z pracownikami każdego szczebla.

Komunikacja wewnętrzna dla CSR

Jest niezwykle istotna – buduje zaufanie, daje wiedzę i informację zwrotną. Właściwe wykorzystanie potencjału i narzędzi komunikacji wewnętrznej pozwala angażować pracowników, świadomie i efektywnie realizować cele, odpowiadać na potrzeby i właściwie reagować.

Najważniejsze procesy w organizacji, w których widać działanie CSR to w mojej firmie…

Najważniejsze są te procesy, które zmieniają postawy, otwierają nas na zmiany i pozwalają odpowiadać na realne potrzeby. W naszej firmie kluczowe działania CSR wiążą się z naszym biznesem – dzielimy się wiedzą i umiejętnościami, wspieramy innych w rozwijaniu pasji i angażujemy się w rozwiązywanie kluczowych problemów społecznych takich, jak wykluczenie cyfrowe (Akademia e-Seniora, Internet Starter) czy bezpieczeństwo w sieci (Akademia e-Bezpieczeństwa). Osiągamy sukcesy i to nas motywuje do podejmowania nowych wyzwań, jak chociażby Koalicja „Dojrz@łość w sieci”, w ramach której promujemy model partnerstwa publiczno-prywatnego.


Największą satysfakcję w pracy sprawia mi…

to, że stale poznaję ciekawych ludzi i uczestniczę w fantastycznych przedsięwzięciach. Poza tym dzięki realizowanym przez nas projektom mamy realny wpływ na życie ludzi, wspieramy ich w realizowaniu pasji, łączymy pokolenia i wywołujemy zmiany społeczne. Doskonałym przykładem jest Akademia e-Seniora UPC. Absolwenci naszych kursów odkrywają nowe możliwości, zmieniają swoje życie i wykorzystując nowe technologie  poprawiają jakość swojego życia.
Średnia ocen: 0.00 , Suma ocen: 0, Głosów: 0
Oceń: