Cr Navigator
"Okiem CSRowca" - Marzena Strzelczak, PGNiG
powrót
Wywiad z Marzeną Strzelczyk, Pełnomocnik Zarządu ds. Strategii Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu w PGNiG

Strategia CSR to… 

poszukiwanie i wdrażanie w organizacjach praktycznych rozwiązań dzięki którym możemy lepiej wykorzystywać wszystkie aktywa i zasoby, którymi firma dysponuje i z których korzysta  - nie tylko naturalne i finansowe, ale także społeczne i ludzkie. 

Jakie miejsce dla CSR w strukturach organizacyjnych jest Pani zdaniem najlepsze dla efektywnego wdrażania strategii? 

W sensie celu  – na najwyższym, zarządczym i strategicznym poziomie. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że aktywność CSR będzie ściśle powiązana z celami biznesowymi firmy. W sensie organizacyjnym - umiejscowienie działu CSR w strukturach firmy jest sprawą wtórną.

Komunikacja wewnętrzna dla CSR… 

jest ważniejsza niż komunikacja zewnętrzna. Zanim ogłosimy światu,  jak chcemy działać, dobrze by było, by wszyscy w firmie rozumieli sens  tej aktywności, tak by nie tylko faktycznie uczestniczyli w tym procesie, ale też mogli go rozwijać, wnosić swoje pomysły i nowe, lepsze rozwiązania. 

Najważniejsze procesy w organizacji, w których widać działanie CSR w mojej firmie to...

W ostatnim czasie najbardziej widoczne są inicjatywy podejmowane wspólnie przez Oddział Geologii i Eksploatacji oraz Departamenty Centrali PGNiG w procesie poszukiwań gazu z łupków, a generalnie wszystkie projekty związane z realizacją Strategii Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu w Grupie Kapitałowej PGNiG. 

Największą satysfakcję w pracy sprawia mi… 

współpraca z ludźmi, zwłaszcza z dość odległych merytorycznie działów, poczucie, że wspólnie stworzymy coś więcej  niż suma działań każdego z osobna.
 
Średnia ocen: 0.00 , Suma ocen: 0, Głosów: 0
Oceń: