Cr Navigator
"Okiem CSRowca" - Grzegorz Górski, Toyota Motor Manufacturing Poland
powrót
Wywiad z Grzegorzem Górskim, Kierownik Corporate Affairs w Toyota Motor Manufacturing Poland .

Strategia CSR to…

deklaracja naszych wartości, sposobów działania i celów. W Toyota Motor Manufacturing Poland składa się na nią z jednej strony Polityka Odpowiedzialnego Biznesu, która jako dokument zawiera spisane, i co ważne, dostępne i zrozumiałe dla wszystkich nasze zobowiązania wobec wszystkich naszych interesariuszy.
Z drugiej strony to system zarządzania tym procesem nakierowany na wynikające z filozofii Toyoty dążenie do ciągłego ulepszania.  Oparty jest on na systematycznej, corocznej ocenie naszych działań i podejmowaniu działań usprawniających.


Jakie miejsce dla CSR w strukturach organizacyjnych jest Pana  zdaniem najlepsze dla efektywnego wdrażania strategii?

We wdrażanie strategii zaangażowana jest cała fabryka. Ale oczywiście musi być też komórka koordynująca i nadająca kierunek działań. Najlepiej jeśli jest ona jak najwyżej i jak najbliżej zarządu z możliwością bezpośredniego raportowania. Działy spraw korporacyjnych czy planowania strategicznego wydają się być najlepszym miejscem jako swoista wieża kontroli lotów CSR.


Komunikacja wewnętrzna dla CSR…

podstawowe narzędzie i to zarówno w dotarciu do wszystkich ogniw fabryki realizujących działania CSR jak i wszystkich pracowników. Poprzez komunikację wewnętrzną budujemy zrozumienie a potem zaangażowanie. Bez tego strategia CSR pozostanie tylko papierem.

Najważniejsze procesy w organizacji, w których widać działanie CSR to w mojej firmie…

wszystkie traktujemy równie poważnie choć najważniejszymi są te, które pozwalają nam dostarczać klientom najwyższej jakości produkt w przystępnej cenie i jak najmniej wpływający na środowisko zarówno na etapie produkcji jak i jego eksploatacji. 


Największą satysfakcję w pracy sprawia mi…

trzy rzeczy. Po pierwsze wielodyscyplinarność. Zajmując się CSR dotykamy bardzo wielu różnych zagadnień funkcjonowania fabryki i  jej oddziaływania. Po drugie możliwość obserwowania realnych efektów naszej pracy zarówno w środku jak i wokół fabryki. I po trzecie to, że na każdym kroku spotykamy i pracujemy z ludźmi.Średnia ocen: 0.00 , Suma ocen: 0, Głosów: 0
Oceń: