Cr Navigator
I Noc Idei w Warszawie: zaangażuj się w historię!
I Noc Idei w Warszawie: zaangażuj się w historię!
W czwartek 26 stycznia w siedzibie Instytutu Audiowizualnego w Warszawie odbędzie się pierwsza polska edycja Nocy Idei. Jednym z elementów wydarzenia będzie projekcja wideodokumentu "Waynak”, który poprzez kreatywność i zaangażowanie wpływa na sposób opowieści o kryzysie migracyjnym.

Posted by:
2017-01-26
„Waynak” (arb. gdzie jesteś?) to serial internetowy składający się z sześciu docinków nakręconych w krajach wprowadzających rozwiązania kryzysu związanego z uchodźcami i proponujących konkretne formy zaangażowania: Libanie, Gracji, Wielkiej Brytanii, Turcji, Niemczech i Francji. Film jest dziełem 6 miesięcznej współpracy organizacji MakeSense oraz kolektywu What Took You So Longe. Celem dokumentu jest podnoszenie świadomości społeczeństwa i promowanie pozytywnych form zaangażowania w konkretne działania związane z zaangażowaniem w kryzys migracyjny.  

 
MakeSense to organizacja, która wspiera i promuje przedsiębiorców społecznych w ponad 100 miastach na całym świecie pomagając rozwiązać ich problemy i powiększać ich wpływ społeczny. Historie uchodźców, którzy przez różnorodną twórczość, muzykę i sztukę angażują swoje otoczenie w budowanie lepszego świata wpisuje się w myśl przewodnią Nocy Idei czyli "wspólny świat".
 
Wydarzenie „Noc Idei” otworzy polsko-francuska debaty z udziałem filozofa Pascala Brucknera, reżysera filmowego Rafaela Lewandowskiego oraz Andrzeja Seweryna. Dodatkowo StoryCode Warsaw opowie o projekcie "GenarationWhat?" - multimedialnym projekcie pokolenia 18-34-latków na podstawie  85 milionów odpowiedzi, udzielonych w ciągu 9 miesięcy przez ponad 1 milion uczestników z 13 krajów. Noc Idei zakończy się przyjęciem, które zgromadzi uczestników i będzie okazją do dalszej wymiany myśli.
 
Organizatorem polskiej edycji Nocy Idei jest Instytut Francuski w Polsce we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Ośrodkiem Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich i inicjatywami Storycode Warsaw i MakeSense
 
Zapraszamy do udziału!
 
Więcej informacji:
wydarzenie na Facebooku
trailer filmu Waynak
www.lanuitdesidees.com
www.nina.gov.pl